Amplitunery Yamaha MusicCast charakteryzują się znakomitą jakością odsłuchu, który zadba o doznania muzyczne nawet największych pomieszczeń. Dzięki systemowi MusicCast, możliwe jest bezprzewodowe łączenie się amplitunerów z innymi urządzeniami audio, znajdującymi się nawet w innych pokojach – system multiroom tworzy więc zaawansowaną sieć, która generuje centrum domowej rozrywki z rodziny muzyki.

Łączenie pomiędzy sprzętami odbywa się poprzez komunikację bluetooth, ale także wi-fi, Wireless Direct, a także AirPlay. Warto wspomnieć również o funkcji łączenia się z aplikacjami muzycznymi typu Spotify.

Pozwala to na stworzenie swojego indywidualnego, muzycznego centrum oraz słuchania najświeższych muzycznych doznań z każdego zakątka świata. Nie oznacza to jednak, że wszyscy domownicy muszą słuchać naszych upodobań.

W zależności od ustawień aplikacji, która służy do obsługi systemu MusicCast, można połączyć lub rozdzielić odsłuchiwane obecnie utwory. Do funkcjonalnych atutów omawianych amplitunerów z pewnością można także zaliczyć: system, który eliminuje pojawianie się denerwujących pauz pomiędzy odtwarzanymi utworami, odtwarzanie plików bardzo wysokiej jakości np.

: dsd 2,8 MHz/5,6, FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity, zaawansowane łącze HDMI, które umożliwia odtwarzanie HD z różnych pomieszczeń, tryb standby, dbający o środowisko naturalne. Śmiało więc można stwierdzić, że amplitunery Yamaha MusicCast są warte uwagii i sprawdzenia.

Projekt multiroom jest ciekawym rozwiązaniem dla dużej rodziny, która lubi dzielić się muzycznymi upodobaniami, a czasem posłuchać ich indywidualnie.