Doznania multimedialne w zaciszu twojego salonu nie zależą jedynie od wysokiej jakości sprzętu, wielkiego ekranu czy głośników o przestrzennym dźwięku. Aby wszystko ze sobą współgrało, potrzebne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzenne posiadanych dóbr.

W jaki sposób schować te kilka metrów przewodów i ustawić wszystko tak, aby dobrze prezentowało się w naszym salonie? Jak sprawić, aby ustawienie podobało się gościom? Sprawa jest o wiele prostsza niż mogłoby się wydawać. Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór mebli pod RTV.

Od tradycyjnych po minimalistyczne. Wszystko zależy od naszych pczekiwań, upodobań, a także stylu w jakim urządzony jest salon.

Jeśli telewizor wisi na ścianie i konieczność kupowania pod niego półkę jest kwestią nieistniejącą nie znaczy, że nie jest nam potrzebna. Oprócz samego telewizora z pewnością posiadamy odtwarzacze, zestaw głośników czy choćby komplet ulubionych filmów na płytach.

Aby sprostać potrzebie estetycznego wyglądu, należy skłonić się ku kupnie drobnej, niewielkiej szafki, która z łatwością pomieści naszą kolekcję. Taki mały zabieg może znacznie zmienić wystrój i poprawić estetykę pokoju.

Druga kategoria należy do tradycjonalistów, którzy lubią telewizor, stojący na statywie. Pole do popisu jest ogromne, a szafka pod RTV to tylko kwestia naszych indywidualnych oczekiwań i pomysłów.

Z pewnością nadrzędną kwestią jest pamięć o tym, aby meble były odpowiednie wielkościowo do naszego sprzętu. Muszą stać stabilnie, nie być za małe, by sprzęt nie miał możliwości „stracenia równowagii”.