Spacery, bieganie, zakupy i ciągły pośpiech wymusza na nas konieczność szukania co raz to nowych rozwiązań, które będą dla nas wygodniejsze. Muzyka towarzyszy nam w każdej porze rutynowego dnia. Dlatego chcemy, aby była przyjemnością. Coraz bardziej irytuje nas konieczność podłączania kabli do urządzeń, a rozwiązania bezprzewodowe cieszą się wzrastającą popularnością. Przykładem takiego sprzętu są słuchawki douszne bluetooth. Plusy? Nie musimy martwić się o przewód, chowanie telefonu w kieszeni, konieczności wyciągania go za każdym razem, gdy chcemy odebrać czy odrzucić przychodzące połączenie.

Jest to niezwykle wygodne i sprawia, że mamy dużo większą swobodnę ruchową. Niestety wszelkie rozwiązania oprócz zalet niosą za sobą także minusy. Słuchawki niestety nie zapewnią nam informacji o konkretach, takich jak: kto do nas aktualnie dzwoni, od kogo dostaliśmy maila, czy chociażby – która jest godzina. Ale to w końcu nie są docelowe funkcje słuchawek. Słuchawki są po to, aby słuchać, a to nam z pewnością ułatwiają. Warto zastanowić się także na co zwracać uwagę przy wyborze takiego produktu.

Tak, jak przy standardowych urządzeniach tego typu, najważniejsza jest jakość wydobywanego dźwięku – jego głębia oraz nasycenie. Duże znaczenie ma tu także rodzaj muzyki, której przeważnie słuchamy. Niektórych zadowoli określony rezultat, a dla drugiego może być przykładowo zbyt niski bas. Dlatego wybór słuchawek dousznych typu bluetooth to sprawa indywidualna. Oprócz dźwięku pamiętajmy, aby sprawdzić czy pasują do budowy naszego ucha, czy nie wypadają i czy nie będą drażnić nas, gdy będziemy przykładowo biegać. Mają nam ułatwiać muzyczną codzienność, a nie drażnić.