Wybór odpowiedniego sprzętu stereo to nie lada wyzwanie. Należy pamiętać o tym, aby nie uprzedzać się do marek, testować dużo propozycji i uzbroić się w pokłady cierpliwości. O czym warto pamiętać przy wyborze wzmacniacza stereo? Istnieje kilka cech, na które warto zwracać uwagę:

  • Wielkość pomieszczenia i planowane użytkowanie. Wszystko zależy od tego gdzie i w jaki sposób będziemy używać wzmacniacza. Może się okazać, że konkretny model będzie pasował idealnie do domowego studia, a inny do obszernego salonu.

    O tej informacji należy powiadomić sprzedawcę lub skonsultować się z profesjonalistami, aby nie rozczarować się różnicami w jakości odtwarzanego dźwięku w sklepie, a w domowym zaciszu

  • Dobry wzmacniacz zaczyna się od 100 watów. Na sprzęt o niższych parametrach raczej nie warto zwracać uwagi. Istnieje także element, który nazywany jest mianem współczynnika tłumienia. Nad tą funkcją należy przystanąć i dobrze sprawdzić, czy jest odpowiednio wysoka. Im wyższa tym lepiej.

    A zapewnia ona płynne przejścia oraz impulsów. Dba także o wysoką jakość odtwarzania i odpowiedni poziom basu

  • Źródło sygnału. W zależności od tego do jakiego sprzętu będzie podłączony wzmacniacz, jego odpowiednie parametry zmienią się wraz z przeznaczeniem
  • Głośniki. Dobrej jakości idą w parze ze wzmacniaczem i tworzą spójną całość. Powinny być dobrane w przemyśleniu o wielkości pomieszczenia oraz porządanej jakości.

    Należy pamiętać, żeby nie sugerować się ich wielkością, a możliwościami najbardziej odpowiadającemu nam odsłuchu

.