Zestawy stereo odpowiadają za efektywne nagłośnienie pomieszczeń o każdej wielkości. Idealnie sprawdzają się uatrakcyjnieniu domowego zacisza. Yamaha jest firmą, która posiada bogatą ofertę tego typu sprzętów. Aby przybliżyć proponowaną przez markę jakość, skupmy się na jednym z przykładów, jakim są następujące produkty: Amplituner sieciowy Yamaha R-602 kolumny Bowers&Wilkins. Proponowana pozycja amplitunera zawiera wbudowany system MusicCast, który odpowiada za łączenie się urządzenia ze wszystkimi innymi odtwarzaczami audio w całym domu.

Odbywa się to drogą bezprzewodową, która korzysta z sieci bluetooth, ale i wi-fi, czy też AirPlay. Jest to rozwiązanie nowoczesne, które swoją funkcjonalnością zachwyci niejednego słuchacza. Warto wspomnieć także o funkcji, która pozwala na łączenie się z serwisami takimi jak np. Spotify lub audycjami radiowymi. Zapewnia to nieograniczoną rozrywkę, której zalety znajdą wszyscy domownicy.

Do przydatnych elementów omawianego amplitunera zaliczamy także: port USB, odczytywanie plików formatów najwyższych jakości, a także kontrola nad odtwarzaczami z poziomu tabletu lub smartfona. Do stworzenia idealnego zestawu stereo potrzebne są jeszcze głośniki, które sprostają sile amplitunera, a przede wszystkim wymaganiom użytkowników. Propozycja kolumn Bower&Wilkins wraz z powyższym urządzeniem tworzą parę idealną. Wykonane z trwałego aluminiowego materiału, wolnostojące – zapewniają doznania słuchowe najwyższej jakości. Można być pewnym, że wydobywany dźwięk będzie płynny, mocny,precyzyjny i przejrzysty.

Powyższa propozycja jest jedną z wielu, oferowanych przez zespół Yamaha. Wyżej opisana zdobyła uznanie wśród wielu konsumentów i jest jedną z najlepiej ocenianych wśród swojej konkurencji.